صفحه ها
دسته
دانلود
وبلاگ دوستان
پیوندها
وبلاگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 422315
تعداد نوشته ها : 571
تعداد نظرات : 506
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
 

 


آرزوی ملاقات با انسان کامل از سوی کسانی آرزوی معقول تلقی می شود که خویشتن را به صفات خدایی او در حد توان آراسته اند. کسانی که هنوز از چاه ظلمانی طبیعت بیرون نیامده اند و دیده به عالم ملکوت حق نگشوده اند. چگونه زبان حال و قال آرزومندی در وصال انسان کامل را خواهند داشت که محبوب و مجذوب جمال حق تعالی گشته است هر چند نمی توان حدیث آرزومندی منتظران مهدی موعود(عج ) را به فراموشی سپرد و نجواهای عاشقانه آنان را در روز و شب فراق آلوده بی ارج انگاشت با این همه باید دانست که انظار دیدار انسان کامل ادب حضور می طلبد. هر منتظر سوته دلی از عالم و عامی بی تاب دیدار او است و بسا در هوای ملاقات با او جان به جانان می سپارد.

بنیانگذار جمهوری اسلامی از امام زمان (عج ) به عنوان ذخیره الهی برای بشر نام می برد و تکلیف خود و مسئولان نظام را کسب آمادگی برای ملاقات با حضرت یاد می کند.
خدا ذخیره کرده است برای بشر و ما باید خودمان را مهیا کنیم ... تمام دستگاه هایی که الان به کار گرفته شده اند در کشور مالله خودشان را مهیا کنند برای ملاقات حضرت مهدی ـ سلام الله علیه » (صفحه امام ج 12 ص 482 )

در دعوت و فرمان حضرت امام افزون بر لزوم آمادگی ملت ایران در جهت ملاقات با انسان کامل از آمادگی نهادهای گوناگون نظام جمهوری اسلامی برای دیدار با آن حضرت یاد شده است . لحن و کلام ایشان آمیخته با صراحت است و عزم استواری را به همراه دارد. با توجه به شناختی که از رهبر کبیر انقلاب اسلامی و مواضع قاطعانه او در دست است به سادگی نمی توان از چنین دعوتی عبور کرد. اصرار و تکرارهای امام خمینی همواره یادآور اصول سازش ناپذیر او بوده و دیر یا زود نیروهای مستعد را با خود همراه ساخته است . بی گمان مقصود ایشان این است که انقلاب اسلامی ملت و نظام جمهوری اسلامی باید روندی در پیش گیرد که قابلیت اتصال با انقلاب جهانی مهدی (عج ) و ملاقات با آن حضرت را داشته باشد. از آن جا که امام مهدی (عج ) قیامی برای اقامه عدل و قسط خواهد داشت می توان منظور از مهیا شدن کار گزاران نظام حاکم موجود را گرایش عملی به مفاهیم عدل و قسط تعبیر نمود زیرا هدف بنیانگذار جمهوری اسلامی این نبوده است که آنان دیداری رسمی و تشریفاتی با حضرت ولی عصر(عج ) داشته باشند. کاربرد تعبیر « مهیا شدن » از نوعی آمادگی عینی در جهت فلسفه مهدویت حکایت دارد که خواه ناخواه همخوانی سیاست گذاری های کلان نظام با آرمان های مهدی را می طلبد .
 (مهدویت از منظر امام خمینی ص 165 و 166)

X